ATICILIK & AIRSOFT

           Atıcılık, silahla yapılan ve hedefi en iyi vurma amaçlı bir spor dalıdır. Bu sporda giysiler sporcunun rahat hareket edebileceği yumuşak ve esnek malzemelerden üretilir. Astar ve telanın pamukla doldurulması, yapıştırılması veya normal terzi dikişinin haricinde tutturulması yasaktır.

 Atıcılıkta Kullanılan Malzemeler

            Atıcılık sporunun en önemli malzemesi tabii ki iyi bir tüfektir. Atıcılıkta en çok kullanılan silahlar havalı tüfek veya havalı silahlardır. Bu silahlar içinde sıkışan hava sayesinde atış yapar. Ve içerisinde herhangi bir zararlı madde içermez. Atıcılıkta kullanılan bir diğer silah çeşidi airsoft silahlarıdır. Havalı tüfekler gibi bunların da içinde minik mermileri bulunmaktadır.

 Atıcılık malzemeleri arasında gözlük ve kulaklık olmazsa olmazdır. Çünkü atıcılık içinde silah bulunan bir spor dalıdır ve önemli sorunlara yol açabilir. Merminin göze girmesi sıkıntı çıkarabilir. Ayrıca silah ateşlenirken çıkan ses kulaklara zarar verebilir.

 Güvenlik önlemleri atıcılık sporunun olmazsa olmazıdır. Bu nedenle çelik yelek sporcunun vücuduna zarar gelmesini önleyecektir.

 Ayrıca atıcılıkta kullanılan mühimmatın temizliği de önemlidir. Bu nedenle bakım yağları ve temizlik malzemeleri de atıcılık malzemeleri arasında yer almalıdır.