Av Fişekleri

            İlk çağlardan beri insanlar avcılık, toplayıcılık gibi imkanlarla yemek ihtiyacını karşılamışlardır. İlkel zamanlarda yapılan avcılık, teknolojinin ilerlemesiyle silahlar ile yapılmaya başlamıştır. Spor olarak ya da yiyecek bulma amacıyla yapılan avcılıkta kullanılan silahların mermileri, avın cinsine göre önem arz eder.

            Çok çeşitli şekillerde üretilen ve kullanılan av fişekleri, avlanacak hayvanın türü, yaşama alanı, boyutuna göre değişiklik gösterir. Büyük çaptaki hayvanlar için kurşunlu fişekler tercih edilmesi gerekirken, ufak hayvanlar için saçma içerikli av fişekleri tercih edilmelidir. Tüfeğin kalibresine göre tercih edilmesi gereken av fişeklerinin içindeki saçmalar da önemlidir. Saçma boyutu, avın durumuna göre ayrılmaktadır. Bilyelerin boyutuna göre atışta dağılma alanı farklıdır. Örnek olarak uçan hayvanlar hedefte küçük ve birkaç av alınacaksa, bilye çapları ufak seçilmelidir.

            İthal yapım av fişekleri bulunsa da, yerli üretim olanları desteklenmektedir. İçeriği ateşli olduğundan, atış aşamasında alev almayan malzemeler ile üretilmiş olması önemlidir. Av fişeği tercih edilirken, basınç dışarı atılırken yanmayan iç aksam ile oluşturulması şarttır. Yeni nesil tüm fişeklerde bu standartlar zorunlu hale getirilmiştir.

 WINCHESTER 32 GR AV FİŞEĞİ
 WINCHESTER 34 GR AV FİŞEĞİ
BORNAGHI 12 KALİBRE 32 GR AV FİŞEĞİ
BORNAGHI 12 KALİBRE 34 GR AV FİŞEĞİ
FIOCCHI 32 GR AV FİŞEĞİ
MECA 28 GR AV FİŞEĞİ
MECA 30 GR AV FİŞEĞİ
MECA 32 GR AV FİŞEĞİ
MECA 34 GR AV FİŞEĞİ
MECA 36 GR AV FİŞEĞİ
MECA RIFLED SLUG AV FİŞEĞİ
MECA ŞEVROTİN AV FİŞEĞİ
RIO 12 KALİBRE 34 GR AV FİŞEĞİ
RIO 12 KALİBRE 34 GR AV FİŞEĞİ
YAF 20 KALİBRE 22GR SLUG AV FİŞEĞİ
YAF 36 KALİBRE 7,5 GR SLUG AV FİŞEĞİ
Gösterilen: 1 ile 18 arası, toplam: 18 (1 Sayfa)