Avcılık Giyim
17 Jan
0

Avcılık Giyim

Yazar: Serkan Okunma: 972

            Avlanırken dikkat edilmesi gereken çok şey var. Av araçlarının yanı sıra, kıyafetleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Doğru kıyafetleri giymek, çevrenin geri kalanıyla kamuflaj yapmanızı sağlar. Profesyonel bir avcı olarak av kıyafetlerini seçerken sessizliğin ve rahatlığın değerini bilmelisiniz. Doğru av kıyafetlerine sahip olmak, hedeflerinizden gizlenmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca uzun bir avlanma gününde sizi sıcak, kuru ve konforlu tutar. Hangi tür av kıyafetlerine ihtiyaç duyacağınızı bilmek zor olabilir, ancak Ankara Vatan Av Market bu konuda yardımcı oluyor. Bu yüzden, turuncu avcı yelekleri ve kamuflajlarla uyuşmaya hazır olun ve avlanmaya başlayın.

 Turuncu Avcı Yeleği

            Turuncu avcı yelekleri, diğer avcılar tarafından görülmesini sağlamak için giyilir. Bu, özellikle tüfekli av sezonunda önemlidir. Bu yelek senin güvenliğin içindir. Nerede avladığınıza ve ne tür bir av yaptığınıza bağlı olarak, giymeniz ve takmanız gereken turuncu miktarı değişebilir.

 Kamuflaj

            Birçok çeşit kamuflaj deseni vardır. Kamuflaj kullanmak isterseniz, Ankara av bayi den çevrenize uygun bir desen seçebilirsiniz. Avlanacağınız bölgeyi araştırın ya da bölgeyi test edin. Kamuflajı her zaman turuncu ile eleştirin. Hedefin seni görmesini istemeyebilirsin, ama kesinlikle diğer avcıların seni görmesi gereklidir. Avlanırken güvenliğiniz bir numaralı önceliğiniz olmalıdır.

 Av Giysilerinizi Seçmek

            Av kıyafetlerinizi seçerken, güvenlik için giyinin, aynı zamanda konfor da sağlayın. Avlanma mevsiminde havalar soğudukça, termal iç çamaşırlarla destekleyin. Ayrıca vücudunuzu kuru ve sıcak tutmak için nem emici kıyafetler giyin. Pamuklu giysiler yavaşça kurur ve ter toplayarak rahatsız edici bir avlanma günü geçirir. Ayrıca gürültülü olmayan bir kumaş isteyeceksiniz; bitki örtüsüne karşı yüksek sesle hareket ederek avınızı ürkütmekten daha kötü bir şey yoktur. Av ceketi: Taban katmanınızı kuru tutmak ve sizi sıcak tutmak için su geçirmez bir av ceketine ihtiyacınız olacak.

            Av Pantolonu: Av pantolonu tipik olarak yalıtımlıdır ve ayrıca sizi avdan gizlemek içindir.

 Avcılık Tulumları: Soğuk aylarda, avcılık tulumları ile ekstra bir katman ekleyip vücudunuzu daha sıcak tutabilirsiniz..

            Av Botları: Kauçuk veya su geçirmez malzemeden yapılmış av botları tercih edin. Islak mı yoksa çamurlu bir alanda mı yaşayacağınızı asla bilemezsiniz. Ekstra sıcaklık ve rahatlık için botlarla av çorapları giyin.

Etiketler: avcılık giyim
Yorumlar
Yorum yaz