Ankara Av Bayi
06 Nov
0

Ankara Av Bayi

Yazar: Serkan Okunma: 18

            Kaliteli bir av bıçağı, ortalama avcının ihtiyacı olan her şeyi ve biraz daha fazlasını yapacak kadar çok yönlü olacaktır. Bir av bıçağı seçerken, onu nasıl kullanacağınızı ve avlamayı planladığınız oyun türünü düşünmeniz önemlidir. Bir tüfeğin yanı sıra, bir bıçak avcının en önemli araçlarından biridir. Kampın çevresinde ve ormanda kesinlikle bıçağı gerekli kılan bir sürü başka iş vardır. Ancak, avcı bıçağı seçmek için Ankara av bayi giderseniz çok fazla seçenek nedeniyle muhtemelen şaşkın kalacaksınız. Kilitleme bıçakları veya sabit bıçaklar, düz veya tırtıklı kenarlar vardır ve bunlar tüm şekil ve boyutlarda bulunmaktadır.

 

 Bıçak Boyutu Önemli midir?

 

            Çoğu avcı için ideal bıçak uzunluğu 10 – 12 cm arasında olmalıdır. Bıçaklarınızı kullanmayı planladığınız en yaygın işleri düşünün ve mükemmel av bıçağını seçmek için kendi kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurarak Ankara av bayi ye mutlaka uğrayın

 Mükemmel bıçağın nasıl olduğuna dair doğru bir cevap yok, bu gerçekten ne için kullanmayı planladığınıza bağlı olarak aklınızda bulundurmanız gereken bazı temel hususlar var.

 

 Av Bıçakları Üç Temel Stile Ayrılır

 

            Sabit Bıçak: Adından da anlaşılacağı gibi, sabit bir bıçak bıçağı tek parça olarak yapılmıştır, bıçak daima açık ve açıktır ve sağlam bir tutamağa yapıştırılmıştır. Bu nedenle, kullanılmadığı zamanlarda sizi bıçaktan korumak için bir kılıf içinde taşınır. Sabit bıçak, tasarımı zayıflatmak için hareketli parçaları olmayan tek bir parça olması nedeniyle daha güçlüdür. Sabit bıçağın faydaları, gücünün yanı sıra, her zaman açık ve hızlı kullanıma hazır olmalarıdır.

 

            Katlanır Bıçak: Bu bıçakların taşınması en güvenli olduğu kabul edilir, çünkü bıçak bıçak tutacağına sıkıca katlanır. Ayrıca daha küçüktürler, kolayca cebe sığarlar. Bıçaklar genellikle, kullanıcıların katlanmasını ve kesilmesini önleyen bir kilitleme mekanizması ile yerinde tutulur. Büyük bir avantaj olarak, bu bıçak tarzı kompakt ve güvenlidir. Öte yandan, sabit bir bıçak bıçağı gibi zorlu işler için sağlam değildirler.

 

            Klips Bıçakları: Temel olarak bu bıçaklar ve katlanır bıçaklar arasındaki tek fark, daha kolay taşıma ve erişim için klips bıçakların bir cebin veya pantolonun içine kolayca bağlanmasıdır. Bir avantaj olarak, klips bıçakları taşıması uygundur ve genel kullanım için mükemmeldir.


Yorumlar
Yorum yaz